Skup Sprzętu IT

Skup sprzętu IT


Oferta na skup IT »


Profesjonalne usuwanie danych z dysków przed ich wyrzuceniem - czy to ważne?

Profesjonalne usuwanie danych z dysków przed ich wyrzuceniem - czy to ważne?

Wyrzucając komputer, sprzedając lub zwyczajnie w świecie oddając, wielu posiadaczy tego sprzętu zastanawia się czy oczyszczenie dysku z wszystkich danych jest rzeczywiście tak ważne, jak mówią o tym firmy, które się tym zajmują. Można domniemać, iż chcą w ten sposób zarobić, promować swoje usługi, ale to nie do końca prawda, bo przecież bardzo istotne jest, aby solidnie opróżnić dysk komputera przed przekazaniem go osobom trzecim.

 

Dane usuwane przez właścicieli sprzętu

Zdarza się, że niektórzy dochodzą do wniosku, iż nie potrzebują korzystać z usług firm, a sami są w stanie usunąć to, co ich zdaniem nie powinno trafić w obce ręce. Jednak przeważnie samodzielne usuwanie danych skupia się na usunięciu ikonki z pulpitu, która jeszcze jest do odzyskania w koszu. Nawet, jeżeli ktoś opróżni kosz musi wiedzieć, że plik mógł się jeszcze zapisać w wielu innych, niewidocznych miejscach. Właściciel komputera myśli, że przygotował sprzęt do sprzedaży, a tymczasem wszystkie dane wciąż znajdują się na dysku. Nie ma co ukrywać, przeciętny użytkownik komputera nie potrafi samodzielnie i skutecznie usunąć danych.

 

Jak firma usuwa dane

Profesjonalna firma taka jak MDM Komputery, usuwa dane z dysku całkowicie i bezpiecznie, bez możliwości odzyskania ich przy pomocy nawet najnowocześniejszych technik i sposobów. Taka firma ma niezbędne certyfikaty i uprawnienia do wykonywania danego rodzaju czynności. Poza tym posiada też oprogramowanie, sprzęt oraz wiedzę i doświadczenie. To dlatego jest tak skuteczna. Zresztą usuwanie danych to nie wszystko, co oferuje klientom MDM Komputery. Firma prowadzi też skup IT, więc można po prostu oddać komputer do skupu. To chyba jedyne bezpieczne miejsce, do którego można oddać sprzęt bez czyszczenia dysku, bo wszystkim zajmą się sprawnie i przede wszystkim na miejscu.

 

Nie można ufać nawet znajomym

Niektórzy nie chcą sprzedawać komputera bo twierdzą, że jest z tym za dużo zamieszania. Zdecydowanie wolą oddać komuś sprzęt i tym sposobem pozbyć się problemu. Z uwagi na to, że oddają go znajomym, nie chcą czyścić dysku, bo przecież wydaje im się, że nie mają przed nimi żadnych tajemnic, a poza tym komputer trafia i tak w dobre ręce. Nie po to pozbywają się go w ten sposób, by jeszcze szukać firmy, która skutecznie oczyści dysk. Tylko pytanie – co znajomi zrobią z tym sprzętem? Niektórzy korzystają z niego, a w razie potrzeby samodzielnie czyszczą dysk. Są tacy, którzy mimo, iż są dobrymi znajomymi, czasem lubią zrobić sobie coś wzajemnie na złość i wykorzystać pliki lub zdjęcia. Niestety bywa również tak, że znajomy korzysta z komputera przez jakiś czas, a później dochodzi do wniosku, że byłoby warto go sprzedać albo po prostu wyrzucić. Jeżeli oni nie usuną danych z dysku, te trafią do osób, które mogą się nimi nieodpowiednio zająć. Dlatego bez względu na to komu daje się sprzęt, trzeba na wszelki wypadek usunąć dane.

 

Usługi w atrakcyjnej cenie

Niektórzy zrażają się opowieściami o tym, jak kosztowne jest korzystanie z tego rodzaju usług. Jednak to nieprawda. Usuwanie danych z dysku jest bardzo tanie. Inaczej przedstawia się cennik w przypadku odzyskiwania utraconych danych. Wówczas specjaliści muszą wykazać się większym zaangażowaniem i stąd cena wzrasta. W tej sytuacji koszt wyświadczenie usługi na pewno nie będzie powodem do rezygnacji z niej. Zresztą najlepiej od razu zapoznać się z kompletną ofertą i szczegółami, zamiast słuchać plotek i wyłącznie na ich podstawie podejmować tak ważne decyzje.

 

Podsumowując, profesjonalne i bezpowrotne usuwanie danych z dysku komputera jest bardzo ważne. Tym sposobem można zadbać o swoje interesy. Kiedy komputer używany jest przez długie lata, ciężko przypomnieć sobie, jakie dane zapisywało się na dysku i co w nim na ten moment się znajduje. Także samodzielne usuwanie danych mogłoby być nieskuteczne. Z kolei lekceważenie tego jakże ważnego szczegółu jest zupełnie nieodpowiedzialne. Oczywiście to sprawa indywidualna, ale jednak warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług takiej firmy.

514 952 348
MDMKomputeryOstrow
kontakt@skupit.pl

Zobacz również

Profesjonalne kasowanie danych z dysków – zaufaj specjalistom

Profesjonalne kasowanie danych z dysków – zaufaj specjalistom

To, że ktoś posiada komputer nie musi oznaczać, że potrafi go obsługiwać. Na pewno tworzenie dokumentów i baz danych czy chociażby zapisywanie danych na dysku jest łatwiejsze, niż..

Gdzie szukać firmy skupującej komputery i laptopy

Gdzie szukać firmy skupującej komputery i laptopy

Właściciele firm, którzy dochodzą do wniosku, że nie potrzebują już niektórych komputerów albo laptopów zastanawiają się, gdzie szukać firmy skupującej tego..