Skup Sprzętu IT

Skup sprzętu IT


Oferta na skup IT »


Co zrobić ze starymi komputerami i laptopami w firmie?

Co zrobić ze starymi komputerami i laptopami w firmie?

Stary, bezużyteczny lub zbyt słaby sprzęt komputerowy w firmie to tylko problem. Przeważnie nie wiadomo co z nim zrobić, bo ani go przerzucać z miejsca na miejsce, ani też zmuszać się do pracy na sprzęcie, który naprawdę już nie spełnia oczekiwań pracowników. Co w tej sytuacji zrobić ze starymi komputerami lub laptopami? Odpowiedzi na to pytanie, a może po prostu propozycji jest wiele.

 

Sprzedać

Każdy komputer i laptop jeszcze do niedawna wykorzystywany w firmie, teraz można po prostu sprzedać. Chętnych na ogół nie brakuje, bo często jest to wciąż dobry sprzęt, tylko niewystarczający dla firmy, co jest zupełnie zrozumiałe. Tak naprawdę sprzedając go nawet za pół darmo, można pozyskane pieniądze wykorzystać do zakupu nowszego sprzętu. Komputer lub laptop można sprzedać osobom spoza firmy albo na przykład pracownikom, którzy chętnie kupią go do prywatnego użytku.

 

Oddać

Jeżeli firmę na to stać, może bez problemu oddać komputer. W końcu lepiej, żeby ktoś miał z niego pożytek. W przeciwnym razie będzie leżał zupełnie bezużytecznie, tracił na wartości i zbierał kurz. Oddać go można na przykład pracownikom, jeżeli na to zasłużyli albo komuś spoza firmy. Może warto byłoby pomyśleć o jakiejś zaniedbanej szkole lub innej instytucji. Możliwości jest wiele i zapewne wszystkie są lepsze od składowania sprzętu i przerzucania go z kąta w kąt. Tym bardziej, jeżeli komputer jest jeszcze ogólnie całkiem niezły wizualnie i technicznie.

 

Wyrzucić

Czasem komputer stacjonarny lub laptop już do niczego się nie nadaje. Jest to stary sprzęt, może po pewnych przejściach, więc nic dziwnego, że coś w nim czasem nie działa lub są inne problemy. W takiej sytuacji nie ma co go przechowywać, a zdecydowanie lepiej od razu wyrzucić. Tylko oczywiście, należy zrobić to rozsądnie, czyli w odpowiednie miejsce. W końcu zwykły kontener nie służy do składowania sprzętu komputerowego, laptopów czy pozostałych urządzeń. Z tym zamiarem należy więc udać się w odpowiednie miejsce.

 

Oddać do skupu

Na rynku działają specjalne skupy, jak na przykład firma MDM Komputery, która zajmuje się skupem starych komputerów stacjonarnych i laptopów. Każdy kto chce, może oddać swój stary sprzęt do skupu, gdzie zostanie odpowiednio zniszczony lub też przygotowany do sprzedaży czy ponownego wykorzystania. To jedno z najbezpieczniejszych miejsc, do którego naprawdę warto oddać firmowy sprzęt. Tam zrobią z nim co trzeba i w odpowiedni sposób.

 

Co wcześniej należy zrobić ze sprzętem

Bez względu na to czy właściciel firmy będzie chciał sprzedać komputer, oddać biednym, wyrzucić, czy oddać do skupu, powinien najpierw dokładnie wyczyścić jego dysk. Komputer lub laptop musi być do tego celu odpowiednio przygotowany. Oczywiście samodzielne usuwanie danych nie zawsze jest skuteczne, a często sprawia trudności, więc lepiej, aby zajęli się tym specjaliści. Taką firmą – zresztą już wcześniej wspomnianą – jest MDM Komputery. To zespół profesjonalistów, którzy znają się na tym, potrafią bezpowrotnie usunąć dane z dysku na życzenie każdego klienta. Mają do tego odpowiednie narzędzia, ale i przede wszystkim dysponują doświadczeniem.

 

Komputerów stacjonarnych oraz laptopów można pozbyć się w firmie na różne sposoby. Każdy powinien wybrać dla siebie odpowiedni. Jednak należy pamiętać, że pozbywając się sprzętu, można sobie dodatkowo przysporzyć wielu kłopotów. Zlekceważenie potrzeby usunięcia danych z dysku wybranego sprzętu może prowadzić jedynie do niewłaściwego ich wykorzystania i przede wszystkim do wykorzystania ich przeciwko danej firmie. Dlatego lepiej skorzystać z usług profesjonalistów i zezwolić im usunięcie wszystkiego, co dla firmy już nie jest potrzebne, a co na pewno nie może trafić w ręce osób trzecich. Usługa nie jest zbyt kosztowna, a naprawdę jest bardzo ważna. Wiele firm nie zdaje sobie z tego sprawy, często popełniają błędy, a to prowadzi do problemów. W związku z tym wykazać się większą odpowiedzialnością niż inne firmy i wyjątkowo zadbać o swoje interesy, a przy okazji o interesy swoich klientów.

514 952 348
MDMKomputeryOstrow
kontakt@skupit.pl

Zobacz również

Profesjonalne kasowanie danych z dysków – zaufaj specjalistom

Profesjonalne kasowanie danych z dysków – zaufaj specjalistom

To, że ktoś posiada komputer nie musi oznaczać, że potrafi go obsługiwać. Na pewno tworzenie dokumentów i baz danych czy chociażby zapisywanie danych na dysku jest łatwiejsze, niż..

Gdzie szukać firmy skupującej komputery i laptopy

Gdzie szukać firmy skupującej komputery i laptopy

Właściciele firm, którzy dochodzą do wniosku, że nie potrzebują już niektórych komputerów albo laptopów zastanawiają się, gdzie szukać firmy skupującej tego..